Wederom is de puntenlijst tbv de kwaliteit van de wedstrijden aangepast

9 berichten / 0 new
Laatste bericht
Rob Lina
Offline
Lid geworden op: 27/06/2007
Wederom is de puntenlijst tbv de kwaliteit van de wedstrijden aangepast

Zouden de zwemmers niet mee willen discussiëren waar er punten voor wordt gegeven.

Nu worden er punten gegeven bv aan de lengte van de baan, minimaal 1000 m ( nagenoeg ) rechte lijn 5 punten.

Ik zou de reden wel willen weten waarom een baan met een nagenoeg rechte lijn van zeg 500 mtr geen punten zou opleveren. Is de kwaliteit van deze baan minder dan die van 1000mtr.?

En waar het verschil door bepaald is ook onduidelijk. bv een arts of ambulance bij de baan levert 2 punten op?

Juryboten met elektromotoren 5 punten. vinden jullie zwemmers dit nu echt heel belangrijk?

Gr Rob Lina

 

Karin van den Heuvel
Offline
Lid geworden op: 02/07/2007
punten

Een baan van 1000 meter is bij snel achter elkaar starten inderdaad een stuk prettiger. Ben op een 500 meter baan al regelmatig overzommen door de kopgroep van de heren. Andersom stuiven de snelste dames dan ook weer door de achterste heren heen. Voor het volgen van de wedstrijd heeft de 500 meter baan weer een pré.

Voor een goede tijdsplanning mogen wat mij betreft ook wel punten gegeven worden. tussen 2 nummers van een bepaalde leeftijdscatgorie een bepaalde tijd rust, voorbeeld junioren vrije slag ens choolslag en bij de masters idem, betreft dezelfde doelgroep.

Prijzengeld levert extra punten op. Dat bevordert echt niet een betere organisatie voor het overgrote deel van de zwemmers die meedoen. Bij de grote geldprijzen zie je plots deelnemers meedoen die anders nooit komen.

Ken liever punten toe voor activiteiten die de gehele deelnemersgroep ten goede komen en niet alleen de toppers. Extra punten voor een fatsoenlijke herinnering ipv een plastic kammetje of iets dergelijks.

Heb me verder niet echt verdiept in de puntenverdeling, maar vanuit de reacties deze punten ingezet.

 

groetjes Karin en allemaal een fijn open water seizoen.

John Verschoor
Offline
Lid geworden op: 28/05/2007
Als je als organisatie geen

Als je als organisatie geen 5000 meter op het programma hebt staan krijg je eigenlijk 2 keer punten in mindering. Ten eerste dus door het ontbreken van deze lange afstand, en dan ook nog een keer door het ontbreken van een 1000 meter baan. Bij een maximale afstand van 2000 of 3000 meter kan het in onze ogen makkelijker af met een baanlengte van 500 meter of in ons geval (Wijk en Aalburg) 750 meter.  Deze baanlengte is dan namelijk veel beter te beveiligen, veiligheid staat voorop lijkt mij?

 

De aanwezigheid van de ambulance bij ons op het terrein levert behalve de extra veiligheid ook nog eens 2 punten op. Deze extra veiligheid kost ons veel geld. Geld dat we ook zouden kunnen gebruiken om als prijzengeld beschikbaar te stellen. He, levert het beschikbaar stellen van prijzengeld niet meer punten op?

Overigens zijn in mijn ogen niet alleen de waarnemers dan incorrect maar ook de organisaties niet geheel eerlijk, deze tekenen toch voor goedkeuring?

Gelukkig zijn er de laatste jaren weinig problemen geweest bij het samen stellen van de kalender, maar wij zouden het als DoornOtters waarschijnlijk niet zo prettig vinden als wij onze voorkeursdatum kwijt zouden raken door het ontbreken van een aantal van boven genoemde punten.

 Gr John

Stichting de DoornOtters

 

Michiel Wanders
Offline
Lid geworden op: 24/03/2008
Het gaat om Openwater zwemmen en niet om de punten

Als we de energie die wij in het puntjes sprokkelen steken nu eens positief in het Openwaterzwemmen zouden stoppen!

De Twenterand Kanaalrace heeft een baan van 4,5 Km lang, deze krijg je niet in de lijnen en een ambulance op het terrein is volstrekt zinloos bij deze afstanden.

Wel kunnen we deze baan uitstekend beveiligen al kost dat veel mensen en al jaren zorgen wij voor warme douches en omkleedruimten in de vorm van vrachtwagentrailers, waar we geen punten voor krijgen. 

Dat hoeft ook niet want bij ons staat het evenement voorop.

groet

Michiel Wanders

secretais / baancommisaris Twenterand kanaalrace

 

afbeelding van Richard Broer
Richard Broer
Offline
Lid geworden op: 17/05/2007
500-1000m

Het probleem hierbij is dat de interpretatie van de waarnemers steeds incorrect geweest is. ze lazen een 1000m baan als 500 heen en 500 terug. Dit is altijd bedoeld geweest als 1000 heen en 1000 terug. Derhalve komen ook Vlissingen en Hoorn eigenlijk niet voor die punten in aanmerking. We (TOWZ) hebben daarom voor een andere formulering gekozen. Daarnaast is de tekst m.b.t. de electromotoren wat aangescherpt. Daar werden ook (onterecht) punten gegeven voor benzinemotoren.

De TOWZ hoopt hiermee wederom een oneerlijkheid in de waarnemingen weggenomen te hebben.

Rob Lina
Offline
Lid geworden op: 27/06/2007
Ik hoopte op een reactie van

Ik hoopte op een reactie van zwemmers .

Maar ik vind dat de afstand van de baan er niet toe doet.Ook electromotoren vind ik persoonlijk onzin. Een baan van 750 en 500 mtr lang is volgens mij veel beter te beveiligen dan één van 1000 mtr.Dus ben het duidelijk niet eens met de punten die voor een baan van 1000mtr gelden.

 

gr Rob

 

afbeelding van Niek Kloots
Niek Kloots
Offline
Lid geworden op: 27/05/2007
Ik zit regelmatig in zo'n

Ik zit regelmatig in zo'n benzine bootje als baankamprechter en ja ze stinken.

Helaas zij er in de buurt van Alkmaar voor ons geen elektrobootjes te vinden. Wij zijn al blij met voldoende "gewone" boten. Andere organisaties hebben daar ook problemen mee. maar extra punten voor elektromotoren prima.

 

Waar ik het als mede-organisator van Geestmerambacht meer moeite heb zijn de vele verkrijgbare punten voor

  • punt 8.1 geld prijzen (alleen mogelijk met rijke/gulle sponsoren of hoger startgelden) (max. 5 punten)
  • punt 2.7 Publiek kan parallel aan de volledige wedstrijdbaan, de deelnemers volgen, waarbij de afstand tussen publiek en het midden van de zwembaan maximaal 40 meter bedraagt. (alleen weggelegd voor een baan in een kanaal) (5 punten)

Beide zijn voor Geestmerambacht niet mogelijk dus dat zijn 10 punten, die wij nooit erbij krijgen.

Gerrit Hofstra
Offline
Lid geworden op: 24/06/2007
Ik heb al regelmatig in de

Ik heb al regelmatig in de dampen van zo'n scheidsrechtersbootje mogen zwemmen; extra punten voor electrische bootjes; helemaal voor.

Baanlengte is feitelijk afhankelijk van de maximale wedstrijdafstand (zoals al is opgemerkt) Ik zwem vooral masters; dus een baan van 500 meter is voor mij voldoende. Feit blijft wel dat er twee dingen zijn die je liever niet hebt; teveel keerpunten en het samenkomen van de kop en de staart van de wedstrijd. Bij een 500 meter baan lijkt dat laatste me een redelijk risico bij afstanden vanaf 3000 meter.

De beveiliging van een baan is echter juist weer makkelijker bij een korte baan. In Wijk en Aalburg is dat natuurlijk een hot item omdat de scheepvaart daar niet wordt stilgelegd, en helaas heb je botte boeren in bootjes waarbij een goede beveiliging heel noodzakelijk is. Bij andere banen speelt dat veel minder waardoor daar de baanlengte weer wat kan worden opgerekt.

Het blijft het maken van keuzes.

 

Gerrit

Rens Davidse
Offline
Lid geworden op: 22/09/2008
Gezien de verschillen in

Gezien de verschillen in 'infrastructuur' per zwemlocatie lijkt het inderdaad lastig om alles landelijk voor de volle 100 % te uniformeren.

Een baanlengte van 1000 m. is wellicht een mooi 'compromis' (even los van de punten...), mede gezien de opmerking van Gerrit dat bij afstanden vanaf 3 km. er een reële kans is op het 'dubbelen' van zwemmers (bij baanlengte van 500 m.), waardoor het overzicht over de wedstrijd wat in het gedrang kan komen. Dat geldt mogelijk nog meer indien er binnen een kort tijdsbestek nog een volgende groep zwemmers achteraan komt, ook al hebben die een afwijkende capkleur.

1000 m. is op zich weer wel wat lastiger te 'beveiligen', maar dat zou dan weer door wat extra bootjes/kayaks opgevangen moeten worden.

Ik neem voorts aan dat er zwemlocaties zijn (ik ken ze niet buiten Zeeland...) waar er niet de hele 1000 m. door publiek/supporters kan worden meegelopen, voor zover dat wenselijk is.

Punten voor prijzen(geld) is ook een 'lastige' inderdaad, indien je als vereniging het 'geluk' c.q. het 'privilege' van een scheutige sponsor hebt óf een dergelijke sponsorondersteuning juist ontbeert.

 

Topic locked