20 keer!

bron: http://www.zwemvereniging-des.nl

De Zwemmarathon Stavoren - Medemblik wordt op 14 augustus voor de 41ste keer georganiseerd. Twee van deze organisaties zijn niet doorgegaan zodat men 39 keer de kans heeft gekregen om de tocht te volbrengen. Daarbij moet dan ook nog gesteld worden dat de wedstrijd één keer per jaar georganiseerd wordt.

Als je in dat daglicht kijkt naar het klassement "meeste keren overgezwommen" valt direct op dat er een onbetwiste koning aan de leiding gaat, die, als hij het haalt, dit jaar voor de twintigste keer het IJsselmeer zal overzwemmen. Ik praat hier over niemand minder dan Joost Kuijlaars die deze mammoetprestatie dit jaar ongetwijfeld gaat leveren. Of er ooit nog iemand opstaat die Joost wat dit aangaat evenaart betwijfel ik. De toekomst zal het leren.

Blijft een feit dat Joost in ieder geval speciaal gehuldigd zal moeten worden. Dat heb ik helaas niet alleen voor het zeggen. Maar dat het publiek hem ten zeerste waardeert zal 14 augustus weer blijken als hij in de haven van Medemblik richting de finish zwemt

IK hoop daarom dat het publiek in grote getale aanwezig zal zijn in Medemblik. U komt toch ook  op zaterdag 14 augustus a.s.? We verwachten de eerste zwemmers vanaf 13.00 uur

 

Cor de Bruin